Η TASH SULTANA ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΤΟ MTV UNPLUGGED (LIVE IN MELBOURNE) ΣΤΙΣ 3 ΙΟΥΝΙΟΥ



Η TASH SULTANA ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ
ΤΟ MTV UNPLUGGED
(LIVE IN MELBOURNE)
ΣΤΙΣ 3 ΙΟΥΝΙΟΥ

 
ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ LEAD SINGLE “COMA” ΕΔΩ.

  Το 2021 περιτριγυρισμένη από εκλεκτικές ενορχηστρώσεις, η Tash Sultana έκανε μια μοναδική εμφάνιση μπροστά στο κοινό στα πλαίσια του MTV Unplugged Melbourne. Σε μια αυθόρμητη και ξεχωριστή στιγμή για την Tash Sultana, οι θαυμαστές την απόλαυσαν σε ένα μοναδικό set. Τώρα η μαγεία εκείνης της στιγμής θα αποτυπωθεί στη κυκλοφορία του MTV UNPLUGGED(LIVE IN MELBOURNE) σε ψηφιακή μορφή καθώς και σε ένα ροζ βινύλιο που θα είναι διαθέσιμο στις 3 Ιουνίου. Παράλληλα με την ανακοίνωση, η Sultana κυκλοφόρησε και το 1ο single του album, ‘Coma’ μαζί με το επίσημο live music video. Δείτε το video εδώ.

Η διάσημη τραγουδοποιός είπε γι’ αυτή τη κυκλοφορία “Το φως που λάμπει από μέσα μου βγαίνει όταν είμαι στη σκηνή. Ήθελα σα τρελή να ταξιδέψω το κοινό μέσα από τα τραγούδια μου, κάτι που δεν είχα κάνει για 2 χρόνια τώρα. Τη παραγωγή του υλικού την έκανα ολοκληρωτικά μόνη μου κατά τη διάρκεια του lock down”.

Ο καλύτερος τρόπος για να το απολαύσετε είναι με κεριά αναμμένα χωρίς καθόλου φως, το setπεριλαμβάνει acoustic στιγμές, με δυναμικές εναλλαγές και πολύ συναίσθημα. Το επερχόμενο album περιλαμβάνει τα μοναδικά ‘Mystik’, ‘Pretty Lady’ και την εξαιρετική διασκευή του ‘Dream My Life Away’ μαζί με τον φίλο τραγουδιστή της Sultana, Josh Cashman. Το πλήρες track list είναι παρακάτω:

1. Musk
2. Big Smoke
3. Mystik
4. Sweet & Dandy
5. Pretty Lady
6. Crop Circles
7. Greed
8. Willow Tree
9. Blame It On Society
10. Coma
11. Dream My Life Away
12. Flume
13. Notion

Η Tash Sultana, είναι μια gender fluid τραγουδίστρια, στιχουργός και παραγωγός και θεωρείται από τις πιο σκληρά εργαζόμενες καλλιτέχνιδες που έχει βγάλει η Αυστραλία. Έχει πουλήσει πάνω από 500,000 εισιτήρια παγκοσμίως το 2019 και επιστρέφει να κάνει μεγαλύτερη αίσθηση στο κόσμο. Το #1 album στην Αυστραλία TERRA FIRMA βγήκε 3 χρόνια μετά το βραβευμένο debut album FLOW STATE – στο οποίο συμπεριλαμβάνεται η διπλά πλατινένια επιτυχία ‘Jungle’ καθώς και το πλατινένιο single ‘Mystik’, το οποίο έχει ξεπεράσει το 1 δισεκατομμύριο streamsπαγκοσμίως.

Οι ημερομηνίες της περιοδείας της έχουν ήδη ανακοινωθεί:

TOUR DATES – EUROPE

Monday 14 March, WiZink Center, Madrid, Spain
Tuesday 15 March, Coliseu dos Recreios, Lisbon, Portugal
Thursday 17 March, Sant Jordi Club, Barcelona, Spain
Saturday 19 March, Arena de Geneve, Geneva, Switzerland
Sunday 20 March, Zenith Paris – La Villette, Paris, France
Wednesday 23 March, Palladium, Cologne, Germany
Thursday 24 March, Palladium, Cologne, Germany
Friday 25 March, Olympiahalle, Munich, Germany
Sunday 27 March, Alcatraz, Milan, Italy
Friday 01 April, Annexet, Stockholm, Sweden
Saturday 02 April, Oslo Spektrum, Oslo, Norway
Sunday 03 April, K.B. Hallen, Frederiksberg, Denmark
Wednesday 06 April, Eventim Apollo, London, UK
Thursday 07 April, 02 Victoria Warehouse Manchester, Manchester, UK
Saturday 09 April, Usher Hall, Edinburgh, UK
Sunday 21 August, Lowlands Festival, Netherlands
Sunday 28 August, Budapest Park, Budapest, Hungary
Monday 29 August, Arena Open Air, Vienna, Austria
Friday 2 September, Zitadelle Spandau, Berlin, Germany
Saturday 3 September, Kulturpark Schlachtof, Wiesbaden, Germany
Wednesday 7 September, Freilichtbuhne Grober Garten Junge Garde, Dresden, Germany
Sunday 11 September, Lukiškių Kalėjimas 2.0, Vilnius, Lithuania

TOUR DATES – NORTH AMERICA

Friday 10 June, The Chelsea – The Cosmopolitan of Las Vegas, Las Vegas, NV
Saturday 11 June, Sandy City Amphitheatre, Sandy, UT
Sunday 12 June, Red Rocks Amphitheatre, Morrison, CO
Tuesday 14 June, Palace Theatre, St. Paul, MN
Wednesday 15 June, Riviera Theatre- IL, Chicago, IL
Thursday 16 June – Sunday 19 June, Bonnaroo Music & Arts Festival 2022, Manchester, TN
Friday 17 June, Agora Theatre & Ballroom, Cleveland, OH
Saturday 18 June, PromoWest Pavilion at OVATION, Newport, KY
Tuesday 21 June, Roxian Theatre, Pittsburgh, PA
Wednesday 22 June, Asbury Hall at Babeville, Buffalo, NY
Friday 24 June, The Fillmore Philadelphia, Philadelphia, PA
Saturday 25 June, The Anthem, Washington, DC
Saturday 26 June, Pier 17, South Street Seaport, New York (NYC), NY
Tuesday 28 June, State Theatre, Portland, ME
Wednesday 29 June, House of Blues – Boston, MA
Saturday 2 July, Sherblues & Folk 2022, Sherbrooke, QC
Monday 4 July, History, Toronto, ON
Monday 5 July, History, Toronto, ON
Tuesday 12 July, Edmonton Convention Centre (ECC), Edmonton, AB
Friday 15 July, Royal Theatre, Victoria, BC
Saturday 16 July, Orpheum Theatre, Vancouver, BC
Sunday 17 July, McMenamin’s Grand Lodge, Forest Grove, OR
Tuesday 19 July, Paramount Theatre, Seattle, WA
Thursday 21 July, Fox Theatre, Oakland, CA
Saturday 23 July, Hollywood Palladium, Hollywood, CA