H Alicia Keys ανακοινώνει την ημερομηνία κυκλοφορίας του νέου album της ALICIA!

ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΣΤΙΣ 20 ΜΑΡΤΙΟΥ!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΕ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ ΤΗΣ

Το παγκόσμιο μουσικό φαινόμενο και 15 φορές βραβευμένη με GrammyAlicia Keys μόλις ανακοίνωσε την πολυαναμενόμενη επιστροφή της στην μουσική σκηνή με την περιοδεία ALICIA – THE WORLD TOUR. H Keys θα παρουσιάσει το γεμάτο smash hits ρεπερτόριό της σε θρυλικά venues σε Αμερική και Ευρώπη, όπως το Radio City Music Hall στην Νέα Υόρκη. Η καταξιωμένη τραγουδίστρια/τραγουδοποιός/παραγωγός θα επισκεφτεί πόλεις όπως το Λονδίνο, το Παρίσι, το Βερολίνο, η Ατλάντα, το Τορόντο, το Σικάγο, το Σαν Φρανσίσκο και το Λος Άντζελες.

Τα νέα του tour έρχονται με την ανακοίνωση της ημερομηνίας κυκλοφορίας του 7ου studio album της καλλιτέχνιδας με τίτλο “ALICIA”, που θα πραγματοποιηθεί στις 20 Μαρτίου, μέσω της Panik Records και της Sony Music. Η Keys έδωσε επίσης στους fans της μία πρώτη ματιά στο artwork του νέου δίσκου. Το pre-save/pre-order ξεκινάει στις 24 Ιανουαρίου ως δώρο για τα γενέθλιά της Alicia, στις 25 Ιανουαρίου.

Νωρίτερα αυτό το μήνα η καλλιτέχνιδα κυκλοφόρησε το anthem “Underdog” που θα περιλαμβάνεται στην νέα της δισκογραφική δουλειά. Το track κέρδισε κατευθείαν το US top 40 radio. Άλλα τραγούδια που έχουν ήδη κυκλοφορήσει από το επερχόμενο “ALICIA” είναι το “Time Machine” και το “Show Me Love”, το οποίο χάρισε στην Keys το 11ο Νο1 της στο Billboard Adult R&B Songs airplay chart, ξεπερνώντας έτσι το προσωπικό της ρεκόρ.

H Alicia Keys θα παρουσιάσει την Κυριακή 26 Ιανουαρίου τα βραβεία Grammy για ακόμα μία χρονιά.

Στις 31 Μαρτίου θα κυκλοφορήσει το νέο της βιβλίο “More Myself”.
ALICIA – THE WORLD TOUR EUROPEAN DATES:

Date                                        Country                      City                             Venue

Friday, 5 June 2020                Ireland                         Dublin                         3Arena

Sunday, 7 June 2020               UK                              Manchester                  Manchester Arena

Monday, 8 June 2020             UK                              Birmingham                Birmingham Arena

Wednesday, 10 June 2020      UK                              London                       The O2

Friday, 12 June 2020              Belgium                       Antwerp                      Sportpaleis

Sunday, 14 June 2020             Germany                     Hamburg                     Barclaycard Arena

Tuesday, 16 June 2020           Sweden                       Stockholm                   Ericsson Globe

Wednesday, 17 June 2020      Norway                       Oslo                             Spektrum

Friday, 19 June 2020              Germany                     Berlin                          Mercedes-Benz Arena

Saturday, 20 June 2020           Germany                     Munich                        Olympiahalle

Thursday, 25 June 2020          Czech Republic           Prague                         O2 Arena

Wednesday, 1 July 2020         France                         Paris                            Accorhotels Arena

Saturday, 4 July 2020             Spain                           Madrid                        WiZink Center

Tuesday, 7 July 2020              Spain                           Barcelona                    Palau Sant Jordi

Thursday, 9 July 2020            France                         Bordeaux                    Arkéa Arena

Saturday, 11 July 2020           Luxembourg                Esch-sur-Alzette         Rockhal

Tuesday, 14 July 2020            Germany                     Cologne                       Lanxess Arena

Friday, 17 July 2020               Germany                     Mannheim                   SAP Arena

Saturday, 18 July 2020           Switzerland                 Zurich                          Hallenstadion

Monday, 20 July 2020            Poland                         Krakow                       Tauron Arena